detská postel

Základom detskej izby je kvalitná posteľ: Máme pre vás 5 tipov, ako ju vybrať!

Na trhu existujú detské postele od výmyslu sveta. Akú zvoliť, aby malo vaše dieťa zdravý spánok a boli rešpektované aj jeho meniace sa potreby?

detská postel

1.     Detské postieľky musia byť bezpečné

Ak sa práve zamýšľate nad postieľkou pre vaše dieťa, na prvom mieste by mala byť práve bezpečnosť. Detské postieľky pre kojencov alebo batoľatá by mali mať zaoblené hrany a povrch a čelo najlepšie pri nohách aj pri hlave. Menším deťom je vhodné k postieľke primontovať bezpečnostné bočnice, ktoré zabránia nečakaným zraneniam a pohodlne ich po dosiahnutí dostatočného veku odstránite.

 

2.     Výška detskej postele by mala rešpektovať výšku dieťaťa

Pre maximálne pohodlie a kvalitný odpočinok je potrebné, aby ste volili vhodnú výšku lôžka. Pre menšie dieťa by mala byť okolo 25 cm, aby na ňu nemuselo šplhať s vašou pomocou, ale zvládlo si pohodlne ľahnúť samo bez asistencie ďalšej osoby. Posteľ s výškou cca 45 cm je zas vhodná pre väčšie dieťa i dospelého človeka.

 

3.     Na dĺžke postele sa neoplatí šetriť

Deti rastú rýchlo, preto je lepšie myslieť na financie a pri výbere rovno siahnuť po dlhšej posteli. Dieťa v nej bude mať vždy dosť miesta, aj keď už začne chodiť do školy. ušetrené peniaze potom môžete s radosťou investovať napríklad do spoločného výletu. Detské poschodové postele vám tiež ušetria prostriedky, no najmä miesto. Do detskej izby s viacerými súrodencami sú tieto detské postele doslova ideálnou voľbou. Popremýšľajte nad rozložením nábytku a vyberte ideálny variant presne pre vás.

 

4.     Matrac je najdôležitejšou časťou postele

Aby ste predišli rastovým deformáciám alebo skolióze chrbtice svojho potomka, vyberte matrac s vyšším stupňom tuhosti. Rodičia si veľmi často pochvaľujú aj obojstranné matrace. Problém s čistením za vás vyrieši matrac s povlakom, ktorý sa dá ľahko zložiť a môžete ho vyprať aj na 60 ° C spoločne s obliečkami, nech ich zbavíte všetkých bacilov i nečistôt. Ak je vaše dieťa alergik, siahnite po antialergénnom matraci. Vaša ratolesť tak bude chránená pred roztočmi a plesňami, vďaka čomu bude spánok dieťaťa dlhodobo bez zdravotných rizík.

 

5.     Úložný priestor pomôže mamičkám

Stíhate vždy upratať všetky veci, ktoré vaše dieťa rozhádže po podlahe? Či už to sú to autíčka, bábiky alebo špinavé ponožky, ak ste odpovedali nie, zabráňte neporiadku a učte ratolesť väčšej samostatnosti. Stačí k tomu vhodný nábytok, ktorý je prispôsobený svojou funkciou nielen pre rodičov, ale aj pre deti. Uľahčite si prácu a kúpte si detskú posteľ s úložným priestorom, ktorý sa ako zásuvka jednoducho vysunie a zasunie späť na pôvodné miesto. Dieťa sa naučí hračky odkladať do postele samo, čím vám ušetrí čas aj energiu.