dieťa

Žiť v súlade s prírodou

Je úžasné sledovať, ako aj počas doby plnej všakovakých technických vymožeností stále častejšie nachádzame cestu k prírode. K tomu tradičnému, rokmi a generáciami overenému spôsobu stravovania a starostlivosti o telo. A koho iného, ak nie naše ratolesti, chceme rozmaznávať prírodnými produktmi?

dieťa

Produkty so značkou prírodnej továrne

Príroda má nevyčerpateľné zdroje všetkého, čo my ľudia v živote potrebujeme. Ak si k nej znova dokážeme nájsť cestu, načúvať jej a rešpektovať ju, budeme zdravší a spokojnejší ako kedykoľvek predtým. Naše deti majú to šťastie, že už od narodenia môžu pocítiť jej láskavý dotyk v podobe prirodzenej, výživnej, ale hlavne prírodnej stravy či kozmetiky. Ich brušká a jemná pokožka má tak oveľa menšie predpoklady vytvárať si rôzne potravinové či iné alergie a od útleho detstva si budujú silný imunitný systém. Aj keď by sa mohlo zdať, že v súčasnosti sa význam tak často spomínaného „bio“ či „natur“ akosi preceňuje, pravda je, že práve pri našich deťoch by sme po takýchto produktoch mali siahať čo najčastejšie.

V čom tkvie tajomstvo prírodných a ekologických výrobkov?

Už vieme, že nie každý výrobca si môže dovoliť označiť svoje produkty ako „bio“ či „100 % prírodné“. Avšak tie potraviny alebo kozmetika, ktoré prešli hustým sitom prísnych požiadaviek a disponujú príslušným certifikátom, sú zárukou svojho skutočného pôvodu z prírody. A čo to vôbec znamená byť prírodný či bio? Spoločným znakom všetkých bio produktov je ich úzky súvis s prírodou. Je jedno, či ide o produkt rastlinný alebo živočíšny, v žiadnom prípade nesmie obsahovať zdraviu škodlivé látky. To znamená, že je bez umelých a konzervačných látok a všetky jeho zložky sú 100 % prírodné a ekologické. Ekologické v tomto prípade znamená, že pri pestovaní rastlín či chove zvierat neboli použité žiadne priemyselné hnojivá či ochranné prostriedky (pesticídy) a neboli tiež geneticky modifikované. Kúpou, používaním a konzumáciou takýchto produktov tak nielen robíme niečo pre zdravie seba a svojich detí, ale tiež pre samotnú prírodu.

Žiť v súlade s prírodou a začať hneď od útleho detstva je tým najlepším a najúčinnejším príkladom, aký môžeme svojim maličkým dať. Buďme teda zodpovední a dúfajme, že raz k takejto zodpovednosti povedieme aj svoje deti.

Reklamný článok