Označenie úboru na telesnú výchovu do školy

Označenie úboru do školy vám môže pomôcť eliminovať riziko straty vecí, prípadne aj zámeny medzi deťmi rovnakého veku. Deti si totiž na veci nedávajú dostatočný pozor a tak sa často môže stať, že si veci stratia. Riešenie straty oblečenia pritom nie je v kompetencii školy ani škôlky – jedine ak využijete možnosť poistenia vecí. Označovanie pritom nemusí byť zdĺhavé ani namáhavé. Stačí ak zvolíte správny spôsob označovania – napríklad prostredníctvom pečiatky na oblečenie – textil. Ako na to?

Ako sa používa pečiatka na textil?

Použitie kvalitnej pečiatky na textil je nesmierne rýchle a jednoduché. Pri tvorbe personalizovanej pečiatky si na úvod stačí vybrať vzor a taktiež si určiť text pečiatky. Následne si vyberiete farbu atramentu a personalizovaná pečiatka na oblečenie – textil je na svete. Môžete si zvoliť rôzny vzhľad pečiatky a doplniť ju aj o zaujímavý obrázok. Takýmto spôsobom viete jednoducho pomocou pečiatky vytvoriť menovky na oblečenie, napríklad menovky do škôlky alebo menovky na označenie úboru.

Aplikácia pečiatky na textil je tiež veľmi jednoduchá. Stačí si pečiatku otvoriť a najprv je ideálne ju vyskúšať na papier, aby ste sa uistili, že je v poriadku. Následne ju môžete aplikovať priamo na miesto, kde chcete oblečenie označiť. Pečiatku odtlačte a poriadne zatlačte na všetkých stranách, aby ste získali požadovaný vzor. Najčastejšie sa takáto pečiatka na označenie oblečenia umiestňuje na miesto štítku, ale prakticky je jedno, kam odtlačok urobíte.

Následne počkajte s praním 24 hodín, aby pečiatka poriadne zaschla. Takéto menovky pre deti vám zaručia, že si deti oblečenie rýchlo spoznajú. Navyše môžete celý proces pečiatkovania realizovať priamo s nimi ako kreatívnu a hravú aktivitu. Aj to, že sa pečiatka dá jednoducho personalizovať z nej robí úžasný darček pre deti. A prečo je vlastne potrebné detské oblečenie označovať.

Aké sú výhody označenia oblečenia pečiatkou?

Ako sme už spomenuli, deti si často oblečenie zabudnú, vymenia alebo ho stratia. Menovky na oblečenie vám však umožnia oblečenie lepšie kontrolovať a nájsť vaše kúsky. Napríklad v prípade detských úborov je nesmierne časté, že sa niektoré komponenty stratia. Označte každý jeden kúsok oblečenia a máte záruku, že v prípade straty, či výmeny sa takéto oblečenie môže nájsť.

Rovnako aj v prípade menovky do škôlky je omnoho väčšia pravdepodobnosť, že si stratené alebo vymenené kúsky opäť nájdu svojho majiteľa. Aj z tohto hľadiska často škôlky a školy apelujú na rodičov, aby si oblečenie svojich detí značili. Nie je však značenie ako značenie. Výhody značenia oblečenia pečiatkou na textil spočívajú predovšetkým v tom, že ide o zdravotne nezávadnú formu.

Pečiatky na textil nie sú pre detskú pokožku agresívne, vďaka čomu nespôsobujú jej podráždenie. Pokiaľ napíšete meno na štítok oblečenia, môže to byť pre dieťa nekomfortné, rovnako ako keď takýto štítok ručne našijete. Rovnako môžete siahnuť aj po nažehľovacích menovkách, ktorých aplikácia je ale pomerne časovo náročná a tiež nemusia predstavovať práve komfortnú alternatívu.

Vďaka svojej cenovej dostupnosti a taktiež aj rýchlej aplikácii patria pečiatky na textil medzi veľmi populárne formy ako realizovať menovky pre deti. Máte tak záruku, že oblečenie vášho dieťaťa bude v poriadku a že sa v ňom bude cítiť pohodlne. Aj v prípade straty alebo zámeny budete vedieť, že vaše značené oblečenie sa k vám môže vrátiť. Je preto len na Vás akú si vyberiete Vy!