čokoládové pokušenie

Čokoládové pokušenie nielen pre deti

Pripravte svojim deťom a ostatnej rodine sladké prekvapenie a vychutnajte si nielen spoločné chvíle, ale aj čokoládovú tortičku, ktorou dáte jasne najavo, čo pre vás vaši blízki znamenajú.

Upečte malé čokoládové prekvapenie pre vašu rodinu. Recept je jednoduchý a s formou v tvare srdiečka bude dezert kombinujúci kakao, kávu a cukríky Haribo dokonalý. Skvele sa k nemu hodia aj čerstvé jahody.

čokoládové pokušenie

Čokoládové pokušenie nielen pre deti

Ingrediencie:

100 g kvalitnej čokolády s vysokým obsahom kakaa (ideálne okolo 60%)

100 g masla

3 vajcia

2 lyžice krupicového cukru

2 lyžice hladkej múky

2 lyžice kvalitného kakaového prášku

2 lyžičky čerstvonamletej kávy

Haribo Love Hearts

maslo na vymastenie formičiek

kakaový prášok alebo najemno namleté oriešky na vysypanie formičiek

cukor múčka alebo kakao na posypanie

Postup:

Najprv si pripravte zapekacie mištičky. Môžete použiť porcelánové, silikónové alebo kovové. Dôkladneich vymastite maslom a vysypte kakaovým práškom alebo mletými orechmi. Ak použijete nádoby s objemom 150 ml, budete potrebovať 6 kusov.

Čokoládu nalámte do kovovej alebo porcelánovej misky, pridajte na kocky nakrájané maslo a dajte rozpúšťať do vodného kúpeľa. Keď sa rozpustí, nechajte chvíľku vychladnúť.

Vajcia vyšľahajte s cukrom do hustej peny. Ideálne bude, keď použijete robot s metličkou na šľahanie. Mierne vychladnutú čokoládu s maslom vlejte do vaječnej zmesi a dôkladne premiešajte.

Vsypte múku, mletú kávu a kakaový prášok. Opäť premiešajte. Pracujte opatrne, aby cesto zostalo pekne našľahané.

Cesto nalejte do pripravených zapekacích mištičiek. Do prostriedku každého cesta dajte jedno srdiečko z balenia Haribo Love Hearts a dajte na hodinu do chladničky.

Rúru predhrejte na 200 °C.

Zapekacie mištičky dajte do rúry a pečte 6 minút. Potom ich vyberte z rúry von a nechajte pár minút odpočinúť. Opatrne vyklopte na tanier a ozdobte Haribo srdiečkami, ovocím, pokojne aj šľahačkou alebo zmrzlinou a jemne posypte múčkovým cukrom.

Ihneď podávajte. Vnútro dezertu by malo zostať aspoň jemne tekuté.

Reklamný článok