čistá podlaha

Podlaha, že by sa z nej dalo jesť? Dôverujte profesionálom

Čistenie podlahy je nikdy nekončiaci proces. Niečo ako umývanie riadov. Ale pravidelné čistenie je nesmierne dôležité zo zdravotného aj estetického hľadiska.

čistá podlaha

Vedeli ste, že…

Až 80% všetkej špiny a prachu v budovách je „zavlečených“ z vonkajšieho prostredia? Čím viac ľudia pendlujú z a do budovy, tým viac nečistôt prinesú. Preto sú z tohto pohľadu najviac postihnuté biznis centrá a obchodné domy.

Väčšina bežných vysávačov ale dokáže z podlahy odstrániť asi 10% prachu. Zvyšok sa v podstate hromadí a presúva z miesta na miesto až dochádza k stavu, kedy aj voľným okom vidno silné znečistenie. Vtedy je potrebné komplexné a profesionálne čistenie, pretože sa v špine nachádza napr. soľ z posýpania chodníkov, ktorá je agresívna voči materiálom ako napr. drevo a mohli by takúto podlahu nenávratne poškodiť.

42% ľudí posudzuje čistotu obchodných priestorov na základe vzhľadu podlahy. Predstavte si, že do takýchto priestorov pozvete klientov na stretnutie. Vzhľad je dôležitý ale netreba zabúdať ani na zdravotné hľadisko. Prach je vstupnou bránou pre roztoče. V čase peľovej sezóny si do budovy neúmyselne donesiete na topánkach množstvo peľových zrniečok, čo nemusia kolegovia alergici dobre znášať.

Počas daždivých dní na jeseň alebo jar sa do budovy alebo kancelárie dostane až 12x viac nečistôt ako počas suchých dní. To je obrovská záťaž na čas a maximálnu kvalitu čistenia, ktorú nezvládne každý.

40% rozpočtu na údržbu a čistenie vo väčšine spoločností sa vynakladá na čistenie podláh. Je preto dôležité mať za investované peniaze zodpovedajúci výsledok.

35% úrazov vo firmách je spôsobených pádom, pošmyknutím alebo zakopnutím o podlahu. Je dôležité takýmto udalostiam prechádzať ako ich riešiť. Napríklad v USA musela spoločnosť Wal-mart odškodniť svojho zákazníka, ktorý sa zranil v dôsledku pádu na mokrej podlahe sumou 1 milión dolárov. V našich končinách takáto žaloba našťastie nehrozí, ale aj ak nechce mať nikto na svedomí takúto udalosť.

Spoločnosť Bemalux si všetky tieto veci uvedomuje, preto pristupuje k čisteniu podláh s maximálnym nasadením. Vďaka profesionálne vyškolenému tímu a špičkovému vybaveniu sú schopní ( a ochotní ) postarať sa o čistotu podlahy vo vašich kancelárskych priestoroch.

Ak to situácia dovoľuje, nasadzujú čistiace prostriedky šetrné k podlahe ale aj životnému prostrediu. Klienti ich využívajú na pravidelnej báze ale sú pripravení vycestovať za klientom po celom Slovensku aj v prípade akútnych čistení.

Presvedčte sa sami, ako dokonale dokáže byť podlaha čistá, ak sa jej chopia profesionáli.

Reklamný článok

FOTO: pexels.com