kočík

Splňte si svoj sen o novom detskom kočíku

Čakáte bábätko? Okolo tridsiateho týždňa tehotenstva je už najvyšší čas zadovážiť si pre svoje dieťatko kočík. Vybrať si správne je niekedy naozaj náročné.

kočík

Ako budúca mamička máte prednostné právo na výber

Pokiaľ nemáte náladu na zbytočné reči a hádky so sestrou alebo budúcou babkou, najlepšie urobíte, ak si svoj budúci kočík vyberiete sama. Nemusí ich zaujímať ani farba a už vôbec nie cena. Čas strávený na prechádzke by ste si mali ako čerstvá mamička vychutnať so všetkým, čo k tomu patrí. Čaro materstva spočíva aj v jednoduchom kočíkovaní bábätka. Najlepšie sa detičkám spinká vonku.

Prečo sú prechádzky prospešné?

Okrem toho, že dieťatko čím skôr adaptujú do „nového sveta“, čerstvý vzduch a pobyt v prírode ovplyvňujú jeho imunitný systém. Čím viac ste vonku, tým lepšie pre oboch. Pre vás ako pre budúcu mamičku preto, lebo máte príležitosť rýchlejšie zhodiť prebytočné kilogramy no a v neposlednom rade vás prechádzky „vytrhnú“ spoza štyroch stien. Hormóny po pôrode dokážu mnohým ženám spôsobiť depresie a plačlivé stavy. Vyjdite si s kočíkom do mesta, stretnite sa s priateľkami alebo navštívte rodinu v meste, kde bývate. Uvidíte, že sa z materskej stane každodenné dobrodružstvo.

Pri výbere kočíka si stanovte finančný strop

Užite si materstvo so všetkým, čo k tomu patrí. Práve nový kočík vám dáva možnosť spríjemniť si chvíle s vaším bábätkom. Ten, ktorý si vyberiete, vás bude oboch reprezentovať. Je dobré si určiť finančný strop, podľa ktorého sa medzi množstvom kočíkov budete orientovať. Pamätajte, že nemusí byť vôbec drahý, pretože rok až dva – to je naozaj krátka doba na príliš vysoké „pálky“. Zhruba v čase, keď sa dieťatko naučí chodiť po vlastných, bude už chcieť tráviť v kočíku stále menej času. Navyše v tomto období sa veľa mamičiek obzerá po menších športových kočíkoch, ktoré sú výborné na cestovanie, pretože sa ľahko a rýchlo dajú poskladať a nezaberajú veľa miesta.

Veľa žien sa poučilo pri výbere farby. Pokiaľ plánujete v blízkej dobe ďalšie dieťa, najlepšie je voliť si neutrálne odtiene a vzory. Ak však zastávate názor, že každé si zaslúži svoj nový kočík, lebo „ nové je nové“ , s radosťou sa pustite do objednávania kvetinových, bodkovaných, ružových alebo modrých kočíkov.

FOTO: pexels.com