detské hračky

Detské hračky ako dekorácia?

Nie, nemyslíme to ironicky, hoci je pravda, že domácnosti, v ktorých žijú malé deti, sa prezradia okamžite. Čo krok, to nejaká hračka. Dnešné hračky pre deti však ani zďaleka nie sú len také obyčajné.

detské hračky
detské hračky

Drevené hračky zabavia dieťa aj ozdobia izbu

Možno ste sa aj vy v detstve hrali s hračkami, ktoré patrili ešte vašim rodičom. Viacerí rodičia dodnes nedajú dopustiť na klasické drevené hračky. Je ich množstvo druhov, od odrážadiel a kufríkov, cez drevené stavebnice, kuchynky s potravinami, náradie, až po vláčiky, spoločenské hry či hlavolamy.

 

Za zmienku však stoja aj drevené hojdačky v tvare rôznych zvieratiek, ktoré nielen dieťa rozveselia, ale sa stanú nádherným doplnkom detskej izby. Na čo sa v prípade drevených hračiek môžete spoľahnúť? Určite je to zdravotná neškodnosť a vysoká odolnosť. Mysliac na to, že tí najmenší hračky často strkajú do úst, ich výrobcovia opatrili vyhovujúcimi nátermi, ktoré im nijako neublížia. S drevenými hračkami vyzdvihnete štýl detskej izby a zároveň si vybuduje priateľský vzťah so životným prostredím.

 

Učenie je príjemné vďaka interaktívnym hračkám

Hrkálky a hryzadlá patria k prvým hračkám, ktoré dieťatko dostane do daru. Okrem toho, že ho zabavia, mu aj pomáhajú pracovať s motorikou či si masírovať ďasná pri prerezávaní prvých zúbkov.

 

Medzi hračkami pre najmenších však vedú aj hračky do vody alebo dokonca interaktívne hračky s množstvom zábavných farieb, zvukov či svetielok. Detské hračky vyberajte s dôrazom na to, aby čo najviac stimulovali ich zmysly. Čím zaujímavejší tvar, tým dlhšie sa dá predmet skúmať. Interaktívne hračky okrem melódií a iných zvukov pútajú pozornosť aj pre rôzne hlavolamy. Dieťa stláča gombíky, listuje strany, brnká do strún, hrá na hudobných nástrojoch alebo si svoju hračku tlačí pred sebou a okrem zmyslov trénuje aj nohy. Samozrejme, v ponuke hračiek pre najmenších nájdete aj obľúbené plyšové zvieratká, maznáčikov na spanie či bábiky v rôznych prevedeniach.

 

Detské hračky na prídel

Ako vyzerá ideálna detská izba? Určite nie ako po výbuchu. Všetko je v nej organizované a dieťatko presne vie, kde majú jeho veci miesto. Aj vy ste už počuli o magickom čísle sedem? Sedem hračiek stačí dieťaťu, aby sa počas dňa vedelo plnohodnotne zahrať. Ak sa vám teda denne nechce upratovať množstvo detských hračiek, ktoré sú aj tak len rozhádzané po zemi a nepovšimnuté, zadeľte si ich do košíkov podľa jednotlivých dní v týždni a drobčekovi ich denne obmieňajte. Uvidíte, aké mu zrazu budú vzácne. Na hru sa bude vedieť sústrediť oveľa lepšie.