Tehotenstvo by si mala každá mamička užiť (pokiaľ je to možné)

Tehotenstvo je čarovný čas plný očakávania i obáv. V žene sa neustále striedajú pocity neuveriteľnej radosti, ale aj strachu z nepoznaného. Ak si žena veľmi praje stať sa matkou, je chvíľa, keď sa dozvie, že sa to konečne podarilo, jednou z nezabudnuteľných okamihov. Celý čas, kedy nosíte v sebe svoje dieťa, by ste si teda mali užívať naplno, milé maminy. Samozrejme, pokiaľ vám to umožňujú viaceré okolnosti.

Mať dieťa nie je samozrejmosť

Určite to pozná každá žena, ktorá sa s hrdosťou nazýva mamou. Tie chvíle, ktoré prežíva žena, ktorá sa opakovane snaží otehotnieť a každý mesiac prežíva väčšie sklamanie, sú ťažké. Mnoho párov sa v súčasnosti borí s týmto problémom a čoraz viac sú odkázaní na pomoc odborníkov z centier asistovanej reprodukcie.  Nie, nie je samozrejmosťou počať a vynosiť zdravé dieťa. A keď má žena to šťastie, že sa jej to podarí, porodiť krásne, voňavé a zdravé bábätko, môže sa právom považovať za najšťastnejšiu na svete.

 

Hurá, je to tu!

Keď sa to konečne podarí, eufória, ktorú zažívame je neopakovateľná. Tešíme sa z každého dňa, kedy sa neobjavili nejaké komplikácie, a aj z každého pribratého kilogramu či centimetra v páse, ktoré sú nepopierateľnými ukazovateľmi toho, že človiečik v brušku pekne rastie. Aj ranné či celodenné nevoľnosti ste ochotné pretrpieť, pokiaľ vidíme na konci vašej cesty svoj cieľ.

Nielen ranné nevoľnosti môžu komplikovať tehotenstvo a kaziť tak tento čas očakávania. Samozrejme, že sa môžu vyskytnúť rôzne problémy ako tehotenská cukrovka, vysoký tlak alebo vážnejšie komplikácie ako napríklad preeklampsia. Ale pokiaľ sa všetko vyvíja v poriadku, nemali by sa budúce mamičky zbytočne pozorovať a stresovať sa.

 

Užívajte si, pokiaľ môžete!

Ak je tehotenstvo bezproblémové, mala by si ho každá budúca mamina užiť tak, ako sa len dá. Tehotenstvo nie je choroba a keď si na seba dávate pozor, môžete robiť množstvo vecí, ktoré vás tešia. Aj keď sa vám možno s pribúdajúcimi kilami nechce veľmi do spoločnosti, pretože sa necítite veľmi príťažlivo a nemáte si čo obliecť, využite príležitosť. Treba si uvedomiť, že po narodení bábätka sa len tak ľahko nedostanete na koncert či do divadla. A naviac, tehotná žena je krásna vždy, takže si netreba robiť starosti kvôli vytŕčajúcemu brušku. Buďte naň pyšné, veď v ňom nosíte svoje šťastie.

A keď pôjde všetko dobre, po dobe plnej očakávania príde deň „D“ a vy sa budete môcť tešiť z vášho „uzlíčka šťastia“. A na ten ste predsa celý čas čakali, nie?

FOTO: pexels.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *