tehotenstvo

V tehotenstve je ideálne pribrať 9 až 12 kilogramov

Otrepaná fráza, že ženy by počas tehotenstva mali jesť za dvoch, je už dávno mýtus. To, že čakáte dieťa neznamená, že máte výbornú výhovorku prejedať sa od rána do večera. Namiesto toho radšej dbajte o to, aby strava bola pestrá a vyvážená.

tehotenstvo

Tehotenské chute

Ktorá by ich aspoň raz nezažila? Tehotenské chute „potrápia“ asi každú nastávajúcu mamičku. Sú to chvíle, kedy by ste jedli piate cez deviate bez ohľadu na čas a druh jedla. Nie je problém po sladučkej čokoláde zjesť za misku slaných pistácií a následne to všetko zapiť paradajkovou šťavou. Problém to však začne byť, keď ručička na váhe začne nemilosrdne stúpať.

 

Zbystrite pozornosť

Posledné týždne tehotenstva priberiete nárazovo minimálne tri kilogramy, a preto by ste si mali od začiatku dávať pozor na svoju váhu. Neobávajte sa, že vaše bruško je ešte primalé alebo že rastie pomaly. Všetko má svoj čas. Priberať má v prvom rade bábätko a nie vaše pozadie či ostatné časti tela, z ktorých potom prebytočné kilá zhodíte iba veľmi ťažko. Ak si myslíte, že starostlivosť o bábätko a každodenný zhon okolo domácich prác vám v tom pomôžu, sklamete sa ako miliardy žien po celom svete.

 

Zlatá stredná cesta

Tehotné ženy by počas tehotenstva mali pribrať okolo 9 až 12 kilogramov. Všetko navyše je len tuk a nadváha, za ktorú zodpovedáte vy samé. Nie je vôbec ťažké odsledovať si svoj jedálniček. Stačí, ak obmedzíte mastné a vyprážané pokrmy, priveľa sladkých a kalorických jedál a namiesto toho siahnete radšej po ovocí a zeleninových šalátoch. Práve ovocie a zelenina poskytnú vyvíjajúcemu sa plodu všetko potrebné pre rast, správny telesný i duševný vývoj. Vyvážená a bohatá strava na vitamíny bábätku zaručí vynikajúcu imunitu aj po narodení a navyše už v brušku sa staráte o výšku jeho inteligencie. A to je niečo, nad čím veda a výskum budú navždy žasnúť.

FOTO: pexels.com