Porazte nevoľnosti v tehotenstve

Nevoľnosti bývajú ranné, večerné a bohužiaľ i celodenné alebo celonočné. Niektoré budúce mamičky si musia veľa vytrpieť už rovno počas tehotenstva. Je to dokonalá príprava na obdobie, kedy sa počas dlhých mesiacov zriekneme samých seba a stanú sa z nás matky na plný úväzok.

 

tehotenské

Hovorí sa, že nevoľnosti prichádzajú vtedy, ak žena začne pochybovať

Sú tehuľky, ktorým pojem „ranné nevoľnosti“ – nič nehovorí. Áno, naozaj existujú aj takéto šťastné budúce mamičky. Niektorí psychológovia totiž tvrdia, že nevoľnosti počas tehotenstva sú v prvom rade psychických príčin. Možno sa spoznáte. Začnete pochybovať o sebe, partnerovi, strachovať sa o budúcnosť a z ničoho nič si uvedomíte, že záchodovú misu už objímate pomaly častejšie ako svojho partnera. Zachovajte pokoj. Eliminujte strach a obavy. Obklopte sa ľuďmi, ktorých najviac milujete a ktorí sú vám oporou  a uvidíte, že to zvládnete.

 

Ale, ak sa predsa dostavia…

Existujú výborné tipy a odporúčania, ktoré vám pomôžu prvé týždne tehotenstva vydržať.

Tou prvou je – mať po ruke vždy čosi na zahryznutie. Napríklad aj malé detské piškóty. Na nočnom stolíku, vo vačku či v kabelke, všade tam, kde by vás mohol zastihnúť vlčí hlad. Práve ten je prvý vyvolávač pocitov na zvracanie.

Vyhýbajte sa potravinám, ktoré vám nerobia dobre. Možno z ničoho nič znenávidíte aj vaše najobľúbenejšie jedlo. Aj to je však normálne. Ani príliš aromatické vône nerobia najlepšie ženám v tehotenstve. Mnohé budúce mamičky prestali na istú dobu úplne používať aviváž alebo parfumy.

 

Práve naopak – pomáha aj obľúbená vôňa

Milé tehuľky, ak patríte práve k tým „nešťastniciam“, ktoré zvracajú, kam sa pohnú, nie je na škodu mať vždy pri sebe aj náhradné oblečenie alebo vlhčené obrúsky, ktoré vás na počkanie osviežia. Tiež sa odporúča nosiť so sebou aj žuvačky alebo ústnu vodu. Veď uznajte, prečo.

Stále a dookola omielaný pitný režim sa postará o vašu dobrú kondíciu a upraví vaše rozhádzané trávenie. Aj obyčajný B vitamín napomáha zmierňovať tehotenské nevoľnosti. Doprajte si ho preto čo najviac, najlepšie v prírodnej forme.

FOTO: pexels.com